Jakie są rodzaje skarpetek i które z nich warto kupować?
Skarpetki to jeden z podstawowych elementów naszego codziennego ubioru. Zapewniają komfort, ciepło, a niektóre z nich stanowią także doskonały element stylizacji. Jakie wyróżniamy rodzaje skarpetek i po które z nich warto sięgać? Sprawdź!
2021-08-06, 15:35

Kiedy długość skarpet ma znaczenie?

Jednym z podstawowych sposobów, w jaki można dokonać klasyfikacji na różne rodzaje skarpetek jest ich długość. Wybieramy je najczęściej ze względu na konkretny rodzaj obuwia, do których mają być dopasowane, ale także z uwagi na aspekt wizualny. Do wyboru mamy więc balerinki przeznaczone do butów o tej samej nazwie, które osłaniają jedynie piętę i palcę u stóp, czasem również krawędź stopy, stopki zaś osłaniają jedynie całe stopy bez kostek. Pozostałe rodzaje skarpetek to klasyczne sięgające za kostkę oraz wysokie, zwane podkolankami lub podkolanówkami.

rodzaje skarpetek

Rodzaje skarpetek - materiały do wyboru

Drugim najważniejszym czynnikiem, według którego dzielimy rodzaje skarpetek jest materiał, z jakiego zostały one wykonane. Zdecydowanie należy sięgać po modele z naturalnych tkanin, dzięki którym stopa nie poci się, oddycha i zapewnia nam komfort. Najlepsze jakościowo skarpetki wykonane są z wysokojakościowej bawełny, najlepiej czesanej. Są one wówczas gładkie, przyjemne w dotyku, miękkie i po prostu niesamowicie wygodne.

KONTAKT / AUTOR
Julia Ostrowska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.